TÉMA Opar

Boj proti oparům

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Opar je infekční onemocnění kůže, vyvolává ho vir herpes simplex typu 1. Vyskytuje se nejčastěji na rtech, na ústech a kolem nosu. Jde o drobný puchýřek naplněný tekutinou. Opar často praská, což je velmi bolestivé a nepříjemné a prodlužuje to dobu hojení.

Opar později zaschne, objeví se stroupek, který postupně zmizí. Celá doba výskytu oparu trvá přibližně 10 dní.

Někdo může být vůči oparům velmi odolný, u někoho se objeví, aniž by byl důvod patrný. Obecně lze říci, že se objevuje při oslabení imunitního systému. Nejčastějšími spouštěči pro vznik oparu jsou:

 • psychický stres
 • menstruace
 • únava
 • horečka
 • změna prostředí (např. pobyt u moře či v horách)

Jak předejít oparům?

Zkuste prevenci. Ne vždy je úspěšná, ale za pokus to stojí. Účinná v boji proti oparům je aminikyselina lyzin. Doporučuje se proto používat krém s obsahem lyzinu a také konzumace potravin, které tuto aminokyselinu obsahují: mléko a mléčné výrobky, sojové boby, maso.

Existuje více potravin či potravinových doplňků, které působí preventivně proti oparům:

 • hlíva ústřičná
 • mořské řasy
 • ryby
 • česnek
 • cibule
 • třezalka
 • pivovarské kvasnice

Jsou také potraviny, které obsahují aminokyselinu arginim, jež napomáhá vzniku oparů, proto se vyhněte těmto potravinám:

 • čokoláda
 • ořechy
 • těstoviny
 • růžičková kapusta

Léčba oparu

Léčba oparu by měla začít dříve, než se opar plně objeví. V okamžiku, kdy vás začne svědět ret a víte, že opar se začíná probouzet, zahajte léčbu nějakým vhodným prostředkem - různými balzámy na rty s lyzinem atd. V lékárně těchto přípravků najdete celou řadu.

Vhodné je zvýšit přísun vitaminů B12, C a zinku, jež posilují imunitní systém a působí antivirově. K léčení pomáhá také vitamin E. Ten se užívá nejen vnitřně, ale jeho olej se může nanášet přímo na puchýřky. Dalším velmi účinným olejem, který se nanáší na puchýřky, je silně antiseptický olej z čajovníku - tea tree.

Rady v boji proti oparům

Potřebujete-li opar co nejlépe zakrýt, zkuste speciální náplasti na opary. Dokážou nevzhledný puchýřek poměrně dobře zamaskovat.

Oparu se pokud možno nedotýkejte a dodržujte zvýšenou hygienu, abyste si ho nepřenesli na další místa. Opatrní buďte při holení nebo líčení v okolí oparu. Opar neolizujte, nestrhávejte puchýřky. Velká opatrnost je třeba při aplikaci kontaktních čoček, abyste si infekci z oparu nezanesli do oka. Opar okolo očí může způsobit komplikace se zrakem.

Máte-li opar déle než čtrnáct dní, nebo pokud se opakuje příliš často a je bolestivý, navštivte kožního lékaře.

 

Jaké zkušenosti s opary máte vy?

Boj proti oparům patří do témat
 • Lucka 03.04.2017 07:33:46

  Já se vždycky oparu zbavím cannadent sérem. Stačí trochu potřít. Rychle zhojí.

 • Monika P. 13.03.2017 12:07:32

  Holky,chci se zeptat ten HerpeNorm se uziva jen pri oparu nebo kazdy den ty dve tabletky jako prevence i kdyz opar neni?

 • herps perez 14.01.2017 07:21:54

  ERPES VYLIEČIŤ mne a mojej rodine studené

  Zdravím verejnosti, I 'm from Slovensko v Bratislave, chcem
  informovať verejnosť, ako som bol vyliečený moja studená vírusom HERPES Simplex podľa
  Lekár
  názvom DR. Ojukokoro KELLY ja navštívili inú nemocnicu, ale dali
  mi zoznam drog ako Famviru, Zovirax a Valtrex, ktorá je veľmi
  drahé na liečbu príznakov a nikdy mi vyliečiť. Bol som prehliadania
  prostredníctvom internetu hľadajú liek na HERPES a videl komentár
  ľudí hovorí o tom, ako DR. Ojukokoro KELLY
  (ojukokorokelly@gmail.com) vyliečiť them. keď som ho kontaktoval on
  dal mi nádej a odoslať bylinný liek mi prostredníctvom kuriéra
  DORUČENIE úradu, ktoré som si vzal a fungovalo to vážne na mňa a ja som bol
  vyliečený, som slobodná osoba teraz bez problémov, môj HERPES výsledok vyšiel
  negatívne. Modlím sa za vás DR. Ojukokoro KELLY, Boh vám
  večný život, sa nemôže zomrieť pred váš čas za to, že
  úprimné a veľké mužov dôveru. Som tak šťastný, môžete ho kontaktovať tiež, ak
  máte nejaký problém, môžete ho aj na osobný e-mail
  adresa, ojukokorokelly@gmail.com
  LEKÁR Ojukokoro KELLY môže tiež liečiť tieto ochorenia:

  1. HIV/AIDS
  2. HERPES 1/2
  3. RAKOVINY
  4. ALS (Lou Gehrig choroba)
  5. Herpatitis B
  6. chronickej pankreatitídy
  7. emfyzém
  8. CHOCHP (chronická obštrukčná choroba pľúc)
  9. astmy
  10. ostrý uhol-glaukóm
  11. CHRONICKEJ PANKREATITÍDY

  S pozdravom upozorniť

 • gel na opary Vařejková 24.09.2016 10:54:08

  Ahoj mám v lékárničce doma pro všechny případy actimaris gel, je celkem praktický protože se dá použít na afty, záněty, kvasinky, popáleniny, rány, odřeniny, opary, a další... Já jsem sním moc spokojená

  • Re: gel na opary Edita 26.09.2016 00:27:51

   Je actimaris vhodný i pro děti?

 • melindda 16.06.2016 11:38:39

  Ahojky chtěla bych něco šetrného pro svojí maminku, má veliké problémy s lečením, různých ranek a také hlavně s opary, jak je obézní tak je to velice nepříjemné v záhybech špíčků.

  • Re: radka 19.09.2016 20:59:32

   Jak už tu bylo níže zmíneno, pekne hojí opary a afty Actimaris. Je to gel, který urychluje hojení a za 3 dny ani nevís, ze tam opar byl.

  • Re: Pavla 08.09.2016 07:59:43

   melindo, tak ať maminka vyzkouší HerpeNorm. O tom už tady padla párkrát řeč a určitě je to jeden z nejlepších přípravků na opary. Řeší to totiž opary do své podstaty, do základu a jen to nepřekrývá... Za mě určitě nejlepší způsob léčení oparů. Však vyzkoušejte a sama uvidíte. =)

   • Re: Re: melindda 12.09.2016 07:48:05

    jj o tom herpenorm jsem už četla a slyšela. Dost lidí si to pochvaluje. Že prý to fakt bojuje proti oparům rychle a dlouhodobě. =) Uvidíme, vyzkoušíme. :-P

 • Dotaz Ludka 03.02.2016 09:29:30

  Maminka trpí již léta na opary na hyzdich.Na potírání celkem věřím octu,ale co užívat jako potravinový doplněk , nebo potravinu?
  Již vyzkoušela mnoho masticek.Jeden lékař ji rekne ze je to opar,jiný lékař toto hodnotí jako eksem.
  Nechce ,abych s ni šla k lekari.Asi bych se nenechala odbyt,jako maminka.

  • Re: Dotaz Pepinda 09.09.2016 14:25:49

   Ludko, vyzkoušejte HerpeNorm, co by mělo pomoct. Já to beru vždycky, když už cítím, že mě chytá opar a okamžitě to zmizí a je klid. =) Doporučuju a ani to není nijak extra drahé.

 • elenna8 30.06.2016 20:41:13

  Je na akné, afty, opary, infekční kouty, záněty dásní a dutiny ústní, popáleniny, kvasinky, rány, odřeniny, bércové vředy..atd

  • Re: Rihanna 07.09.2016 07:58:29

   Zdravím, přátelé, taky teďka v poslední době mám furt nějaké opary a afty. Jak se toho, prosím, jednou provždy zbavím? Je nějaký skutečně účinný způsob? Nebo se na to berou jen ty tablet HerpeNorm?

  • HerpeNorm Romana 27.07.2016 09:10:34

   Vyzkoušela jsem teď poprvé HerpeNorm od Barnys, protože mi náplasti už nepomáhají, a musím zaklepat, vypadá to dobře. :-) Opar, který se mi udělal zmizel dříve, asi to podporuje nějak i imunitu, tak snad to bude dobré.

   • Re: HerpeNorm Kamilak 22.08.2016 08:10:59

    No a není ještě na opar třeba něco jiného? Podle mě jsou totiž možná lepší nějaké mastičky než třeba tabletky apod. Ale zase úplně netuším, zda už jste se tady o tom nebavili apod.

    • Re: Re: HerpeNorm Romana 24.08.2016 09:31:16

     No právě! HerpeNorm právěže není vůbec žádná mastička, to jsou tabletky na posílení celkově imunity. Právěže opar je jen zánětem, který nezvládlo tělo. Takže si na to vezmete herpenorm a maximálně si natřete danou oblast Hemagelem, který je na zahojení ranek na těle a pak už by se opar neměl objevit. =)

     • Re: Re: Re: HerpeNorm Kamilak 25.08.2016 07:26:25

      Jo tááákhle, tak to jsem nevěděla, takže vlastně jsem ale prapůvodně měla pravdu. :-P Tak to já si to HerpeNorm hned koupím. Jen ale trochu pochybuju, že to člověka úplně vyléčí - četla jsem totiž, že když máte opar, tak už potom tu bakterii, která to způsobuje máte v těle navždy, takže se toho už prakticky nikdy nezbavíte, a to i kdyby to člověk zaléčil sebevíc... Takže úplně vás toho to herpenorm asi nezbaví, ale asi určitě lepší než nějaké placebo mastičky, které mají jen z člověka vytáhnout peníze...

      • Re: Re: Re: Re: HerpeNorm Romana 26.08.2016 08:12:38

       jj měla jsi pravdu, takže naprosto v pohodě. Jen prostě nemějte, prosím, ty zažité představy, že fungujou nějaké průhledné náplasti, které jsou jen ovoněnou izolepou. To prosím neberte jako danou pravdu. To je žvást, který vypustily marketingové firmy... Fakt je potřeba opary pořádně zaléčit u sebe v těle a pak až řešit estetickou stránku věci. Estetika je u tohoto onemocnění až na posledním místě.

       • Re: Re: Re: Re: Re: HerpeNorm Petra 29.08.2016 13:16:24

        Zdravím, lidičky, vidím, že tady řešíte ten HerpeNorm. Četla jsem, i tady od vás, že to je na opary. Jen jsem se ale chtěla zeptat - je to i na opary na těle, nebo je to jen na opary okolo pusy? Mě se totiž furt dělají opary všude možně - třeba v podkolenní jamkách, v tříslech, na nose apod... Fakt všude možně...

        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: HerpeNorm Romana 30.08.2016 07:51:44

         tak jako jelikož to léčí opary ve své podstatě a ne jen na povrchu, tak to podle mě je na opary na celém těle. Takže podle mě jo. Pokud ale míváš skutečně opary na celém těle, tak by to asi bylo dobré řešit i s doktorkou. To totiž může značit i něco vážnějšího než jen obyčejné opary. Jinak by ale herpenorm měl být na jakékoliv opary, tedy i ty na těle a ne jen na puse. =) Vyzkoušej.

         • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HerpeNorm Petra 01.09.2016 07:52:09

          jj já to řeším skoro pořád s doktory, ale ti mi vždycky jen poradí to samé - berte na to vitamíny, posilujte imunitu a bude to v pohodě. To taky dělám ale žádný větší progres na sobě nepociťuju. Tak mě právě zaujal ten HerpeNorm, že by mohl teoreticky být i na opary na celém těla. Takže já si ho teda koupím a hnedka ho vyzkouším. =)

          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HerpeNorm Romana 06.09.2016 07:39:28

           No tak ja tedy píšu, pokud vám nezabírá nic jiného, je to možná proto, že jste vždy řešila ten problém povrchně a ne do hloubky. Tak tedy vyzkoušejte herpenorm. Ten by vám měl pomoci a už byste potom měla mít klid. Já sama jsem toho živým důkazem ( i když takové hrozné opary jsem nikdy teda neměla...)

           • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HerpeNorm Petra 06.09.2016 10:44:32

            Tuš já tedy vyzkouším ten HerpeNorm a uvidíme. Jak se říká - za zkoušku nic nedám. V tomto případě vůbec nic, protože je to celkem dost levné... :-D Jediné, co můžu získat, tak je konečně klid a zdraví. :-D

 • Good info Pharmk844 06.09.2016 20:09:57

  Very nice site!

 • Good info Pharmb588 06.09.2016 20:07:21

  Very nice site! cheap goodshttp://ypxaieo2.com/ooosyay/4.html

 • Good info Pharmb21 06.09.2016 20:06:20

  Very nice site! http://ypxaieo2.com/ooosyay/2.html cheap goods

 • Good info Pharma947 06.09.2016 20:05:19

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharme90 05.09.2016 14:18:56

  Very nice site!

 • Good info Pharmb750 05.09.2016 14:17:41

  Very nice site! cheap goodshttp://oieapxy2.com/tyvkrt/4.html

 • Good info Pharmd364 05.09.2016 14:16:24

  Very nice site! http://oieapxy2.com/tyvkrt/2.html cheap goods

 • Good info Pharmd471 05.09.2016 14:14:07

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmg750 05.09.2016 08:22:59

  Very nice site! http://oieapxy2.com/tyvkrt/2.html cheap goods

 • Good info Pharmf568 05.09.2016 08:17:07

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmg721 05.09.2016 02:18:42

  Very nice site! cheap goodshttp://oieapxy2.com/tyvkrt/4.html

 • Good info Pharmg445 05.09.2016 02:16:54

  Very nice site! http://oieapxy2.com/tyvkrt/2.html cheap goods

 • Good info Pharmg840 05.09.2016 02:11:01

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmd168 03.09.2016 19:54:02

  Very nice site!

 • Good info Pharmg462 03.09.2016 19:53:01

  Very nice site! cheap goodshttp://aieypxo2.com/tosyxs/4.html

 • Good info Pharmd760 03.09.2016 19:50:49

  Very nice site! http://aieypxo2.com/tosyxs/2.html cheap goods

 • Good info Pharmf359 03.09.2016 19:49:04

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmd435 02.09.2016 13:32:25

  Very nice site!

 • Good info Pharmf377 02.09.2016 13:31:39

  Very nice site! cheap goodshttp://aixypeo2.com/ayvkra/4.html

 • Good info Pharme602 02.09.2016 13:29:50

  Very nice site! http://aixypeo2.com/ayvkra/2.html cheap goods

 • Good info Pharmd367 02.09.2016 13:27:15

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmd368 02.09.2016 07:43:56

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmb324 02.09.2016 01:46:12

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmc118 31.08.2016 18:53:46

  Very nice site!

 • Good info Pharmc957 31.08.2016 18:53:02

  Very nice site! cheap goodshttp://apxoiey2.com/aosyxx/4.html

 • Good info Pharme533 31.08.2016 18:52:20

  Very nice site! http://apxoiey2.com/aosyxx/2.html cheap goods

 • Good info Pharme307 31.08.2016 18:51:19

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharme883 31.08.2016 12:38:21

  Very nice site! http://apxoiey2.com/aosyxx/2.html cheap goods

 • Good info Pharmd715 31.08.2016 12:37:47

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmk581 31.08.2016 06:42:28

  Very nice site!

 • Good info Pharmc536 31.08.2016 06:36:27

  Very nice site! cheap goodshttp://apxoiey2.com/aosyxx/4.html

 • Good info Pharmk732 31.08.2016 06:35:47

  Very nice site! http://apxoiey2.com/aosyxx/2.html cheap goods

 • Good info Pharma111 31.08.2016 06:34:46

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharme130 31.08.2016 00:37:41

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmf629 30.08.2016 18:35:31

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharme540 30.08.2016 12:52:31

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmf566 30.08.2016 07:03:54

  Very nice site! http://ypxoiea2.com/qyvkrq/2.html cheap goods

 • Good info Pharmd420 30.08.2016 06:39:45

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmc955 30.08.2016 00:48:42

  Very nice site! cheap goodshttp://oixapey2.com/aqtoar/4.html

 • Good info Pharmd842 30.08.2016 00:42:25

  Very nice site! http://oixapey2.com/aqtoar/2.html cheap goods

 • Good info Pharmk93 29.08.2016 18:55:10

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmd531 29.08.2016 12:47:44

  Very nice site! cheap goodshttp://oixapey2.com/aqtoar/4.html

 • Good info Pharmk737 29.08.2016 12:46:56

  Very nice site! http://oixapey2.com/aqtoar/2.html cheap goods

 • Good info Pharma953 29.08.2016 12:43:35

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmc22 29.08.2016 06:41:59

  Very nice site! http://oixapey2.com/aqtoar/2.html cheap goods

 • Good info Pharmc671 29.08.2016 06:41:23

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmc974 28.08.2016 00:30:34

  Very nice site!

 • Good info Pharma34 28.08.2016 00:29:57

  Very nice site! cheap goodshttp://oieypxa2.com/kyvkrk/4.html

 • Good info Pharma127 28.08.2016 00:28:30

  Very nice site! http://oieypxa2.com/kyvkrk/2.html cheap goods

 • Good info Pharme311 28.08.2016 00:27:47

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharma382 26.08.2016 18:17:15

  Very nice site!

 • Good info Pharmk712 26.08.2016 18:16:32

  Very nice site! http://apeoixy2.com/xqqtox/2.html cheap goods

 • Good info Pharma864 26.08.2016 18:15:37

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharme867 26.08.2016 12:16:33

  Very nice site! http://apeoixy2.com/xqqtox/2.html cheap goods

 • Good info Pharmf505 26.08.2016 12:15:54

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmb728 26.08.2016 06:27:25

  Very nice site! cheap goodshttp://apeoixy2.com/xqqtox/4.html

 • Good info Pharme322 26.08.2016 06:16:21

  Very nice site! http://apeoixy2.com/xqqtox/2.html cheap goods

 • Good info Pharmd104 26.08.2016 06:15:43

  Very nice site! cheap goods

 • John Smithb451 25.08.2016 13:40:18

  Spot lets start off perform on this writeup, I seriously consider this astounding internet site needs much more consideration. Ill apt to become once again to find out to read considerably a lot more, thank you that information. kfeecedcddekekkg

 • Good info Pharme369 18.08.2016 06:03:31

  Very nice site!

 • Good info Pharmk657 18.08.2016 06:02:54

  Very nice site! cheap goodshttp://opxaiey2.com/oyyvkqy/4.html

 • Good info Pharme872 18.08.2016 06:02:08

  Very nice site! http://opxaiey2.com/oyyvkqy/2.html cheap goods

 • Good info Pharmk697 16.08.2016 16:53:58

  Very nice site! http://apxyieo2.com/qyosyq/2.html cheap goods

 • Good info Pharmc358 16.08.2016 16:52:17

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmc513 16.08.2016 14:28:34

  Very nice site!

 • Good info Pharmb903 16.08.2016 14:27:55

  Very nice site! cheap goodshttp://apxyieo2.com/qyosyq/4.html

 • Good info Pharmf975 16.08.2016 14:27:22

  Very nice site! http://apxyieo2.com/qyosyq/2.html cheap goods

 • Good info Pharmd822 16.08.2016 14:26:28

  Very nice site! cheap goods

 • Good info Pharmk743 11.08.2016 09:26:01

  Very nice site!

 • Good info Pharme314 11.08.2016 09:25:31

  Very nice site! cheap goodshttp://opeaixy2.com/qsqtora/4.html

 • Good info Pharmg129 11.08.2016 09:24:41

  Very nice site! http://opeaixy2.com/qsqtora/2.html cheap goods

 • Good info Pharmf457 11.08.2016 09:21:46

  Very nice site! cheap goods

 • verunna 31.07.2016 20:15:45

  Ahojky tyjo ten je ale na spoustu nemocííí a nepříjemný odřenin

 • ulricha89 25.06.2016 13:11:09

  ahoj ano? Tak to je super, na co všechno to pomahá?

 • marikka8 20.06.2016 10:22:03

  ahoj tak to je skvělé, taky jsem na něj nedávno narazila na internetu a měl by mi teď někdy přijít, na co všechno funguje?

 • lenna8 18.06.2016 11:30:00

  Dobrý den, také bojoval s něčím podobným u svého otce a pomohl nám Actimaris

 • NABÍDKA PŮJČKY Pastor Harry 10.02.2016 08:16:13

  Ahoj,

  Hledáte podnikatelskýúvěr, osobní půjčky,hypotéky, auto úvěr,úvěry, půjčky konsolidacidluhu, nezajištěnýchúvěrů, rizikovéhokapitálu, atd .. Nebo máteúvěr od banky nebofinanční konfiguraci bylodmítnutý nebo vícedůvody, Nenechte sváúvěrová řešení! Jsempastor Harry, soukromévěřitele, půjčovánípodnikům a jednotlivcům snízkými a cenově dostupnéúrokové sazby ve výši 2%.Máte zájem? Kontaktujte násza účelem léčení úvěrupo převodu do 48 hodin.Kontakt:pastorharryloanfirm@outlook.com


Adresář

Poradna na téma Opar

Diskuze na téma Opar

 • Vi 07.04.2014 22:04 herpes virus a myelitida

  Mě pomohl cca před 7 roky injekční přípravek podávanýdo předloktí. lék byl určený na zvýšení…

 • Zdenka 19.08.2015 10:08 herpes virus a myelitida

  pásový opar mám od 20 let střídavě,po letech,ale poslední roky pomalu každý měsíc,vždycky mi ho…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku