TÉMA Opar

Genitální opar

Onemocnění, které nám zkomplikuje nejen pohlavní život. Přestože je genitální opar poměrně rozšířený, někteří lidé o jeho existenci vůbec nemají tušení.

Na nebezpečí přenosu nemocí pohlavní cestou býváme často upozorňováni. Většina z nás dokáže jako pohlavně přenosné choroby vyjmenovat AIDS, kapavku nebo syfilis. Patří sem však také opar genitálu, onemocnění, které nám zkomplikuje nejen pohlavní život.

Přestože je genitální opar poměrně rozšířený, někteří lidé o jeho existenci vůbec nemají tušení. Výskyt oparu na genitáliích proto bývá děsivým zážitkem. Veškerá onemocnění pohlavních orgánů jsou vnímána jako silná psychická zátěž, nemocný si připadá jako pošpiněný. Na sebedůvěře mnohdy nepřidá ani přístup lékaře, pokud je laxní, nebo naznačuje, že si za problém pacient může sám.

Při první infekci dochází k výsevu puchýřků a následnému vzniku vřídků v okolí pohlavních orgánů a konečníku. Vřídky jsou velmi bolestivé, někdy doprovázené slabostí či nevolností. U mužů zasahují zevní pohlavní orgány, u žen může být opar zavlečen až do močové trubice. Při opakovaném výskytu jsou příznaky podobné, jen slabší a trvají kratší dobu. Virus oparu už z těla nositele nikdy neodejde. Přetrvává v nervových gangliích a při oslabení imunitního systému se znovu aktivuje.

Faktory vyvolávající genitální opar

 • nadměrná zátěž fyzická i psychická
 • ultrafialové záření
 • podráždění pokožky
 • výskyt může souviset s fázemi menstruačního cyklu

Možné komplikace při onemocnění

 • Bolestivost oparu znepříjemňuje močení a vyprazdňování.
 • Při porodu hrozí infikování a následné těžké onemocnění novorozence, proto se u matky s akutním výskytem genitálního oparu volí porod císařským řezem.
 • Pozor na možnost přenosu do oka.
 • Opravdu závažnými komplikacemi jsou záněty mozkových blan a mozku, které se vzácně objevují u lidí se sníženou obranyschopností (právě i u novorozenců).

Původcem je virus herpes simplex, stejný virus jako u oparu rtu (opar rtu bývá označován jako typ HSV 1, typ HSV 2 znamená opar, který spíše postihne pohlavní orgány), ale jiný než virus pásového oparu herpes zoster.

K přenosu dojde nejsnáze pohlavní cestou. Riziko v sobě nese koitální styk, ale i orální či jiné sexuální aktivity. Použití kondomu nebezpečí nákazy snižuje, ale nechrání okolí genitálií.

Je možné se nakazit také kontaktem s potřísněnými prsty nebo předměty. Někteří lidé mluví o tom, že se nakazili při sportu či v sauně. Pro šíření viru jsou příznivými podmínkami podrážděná pokožka, vlhko a teplo, buďme tedy na své intimní oblasti v zátěžových situacích opatrní.

Osoby, které právě mají aktivní opar, by měly být ohleduplné k okolí. Onemocnění je nakažlivé do fáze, než puchýřky vyschnou a vytvoří se strupy. Existují však i nosiči viru, kteří sami opar nemají, jen ho přenášejí.

Lékařské vyšetření, alespoň při prvním výskytu, je nutné! Jakékoli projevy na genitáliích mohou být nebezpečné. Laik má jen těžko šanci odhadnout, zda se nejedná o jiné závažné onemocnění, nebo zda se k virové infekci nepřidá další, bakteriální. Pokud už jste opar měli, použijte při prvních pocitech svědění či pálení virostatika, běžně dostupná ve formě mastí v lékárně, stejně jako u oparu rtu.

 

Genitální opar patří do témat
 • Vakcina je v čr kristýna 26.05.2012 08:34:50

  Dobrý den,pokud někdo má problém s herpes genitál napište mi na mail. Poradím Vám co pomohlo mě. Měla jsem to každý měsíc teď to mám možná jednou do roka a to 14.dní. herpesajaknanej@centrum.cz

  • Re: Vakcina je v čr SÁRA NOVÁKOVÁ 23.03.2017 13:17:24

   DOBRY DEN, TAKE SE MI UDELALY PUCHYRKY NA INTIMNICH PARTIICH. NEJDRIV BYLY MALE A TED JSOU VETSI. A JE TO CELKEM DOST NEPRIJEMNE, CHTELA JSEM SE ZEPTAT, CO NA TO POMAHA?

  • Re: Vakcina je v čr Jana 10.06.2012 17:51:28

   Moc prosim za každou radu trpim každý měsíc.Fakt je to umorný.Děkuji

   • Re: Re: Vakcina je v čr Ivča 31.12.2013 15:50:18

    Ale ano, vakcína existuje, musí se platit a je drahá, imunolog dá doporučení, mám zkušenost, že kožní lékař o tom nic nevěděl. Je to LUPIDON G A LUPIDON H.Očkuje se vícekrát´v pravidelných intervalech. Více lze nalézt na Pc.

    • Re: Re: Re: Vakcina je v čr Ann 21.05.2014 23:49:15

     jediná dostupná vakcína Lupidon G i H se bohužel již nevyrábí (výrobce nemá prodlouženou registraci a zřejmě se mu jí hned tak nepodaří získat) toto je informace podaná 19.5.2014 přímo od výhradního dovozce Lupidonu pro ČR

  • Re: Vakcina je v čr Ilona 07.06.2012 00:26:13

   Prosim poradite mi? Trpim tim kazdy mesic.....Děkuji

  • Re: Vakcina je v čr dáša 01.06.2012 19:44:40

   můžu se něco bližšího dozvědět o této vakcíně?

 • Karol 19.10.2015 13:47:22

  Byla jsem s tím na gynekologii, lékař mi předepsal speciální mast kterou mi namíchali v lékárně a do týdne jsem byla zdravá, určitě jít k lékaři

 • Vaclav 26.12.2013 12:41:55

  Dobrý den,
  mám takový dotaz ohledně genitálního oparu..., pokud jím člověk trpí a s někým se bude líbat, je možné ho slinami přenést na druhého člověk? Nebo když člověk s tímto virem bude provádět orální sex někomu kdo vir nemá.., může ho slinami nakazit???

 • Louis Abukari 21.08.2013 16:40:44

  Jsem z USA je můj Bailey Moore jsem dostal půjčku od louisloanfirm@live.com. kontakt s nimi teď, pokud vám záleží na úvěr jsem hledal půjčku 87,000.00 liber a mám úvěr za dva dny jsem tak šťastná za to ..........

  Nabízíme úvěr jakéhokoli druhu měny ... od
  25.000 dolarů
  a vyšší pro ty, kteří mají špatnou úvěrovou ..
  A pro lidi,
  které chtějí zahájit velký byznys Použít
  nyní a získejte
  váš úvěr .. Kontaktujte nás e-mailem: louisloanfirm@live.com
  JMÉNO ..........
  SEX ..........
  ZEMĚ ..........
  STÁTNÍ ..........
  CELL PHONE NO: .........
  Domovská adresa ..........
  Potřebné množství ..........
  DÉLKA ..........
  NÁZEV BANKY ..........
  Adresa banky ..........
  PSČ ..........
  BANKOVNÍ ACCT BALANCE ..........
  STAV ..........
  S pozdravem
  airef napište nám na louisloanfirm@live.com
  Louis Abukari

 • Mr FB. 03.10.2012 11:18:18

  Půjčka inzerátu!

  Dobrý den, Jste v nouzi úvěru? jako jsou úvěrové splatit odd, Koupit auto vlastní, postavit dům vlastní, nebo platit nájem a řešit finanční problémy, zde je příležitost pro vás, tak navštivte nás na firmchioce1@gmail.com a nechte nám vědět váš problém, tak vyplňte informace níže

  Půjčka formulář.

  Název žadatele:
  Žalobkyně Sex:
  Žadatel Země / stát:
  Žadatel Datum narození:
  Půjčka Částka potřebná:
  Půjčka Doba trvání:
  Měsíční příjem:
  Telefonní čísla:

  Zdravím

  FB.

 • Šárka 12.06.2012 18:36:01

  Prosím, pokud někdo víte, jak se poprat s touto nepříjemností poraďte.

 • pomoc honza 13.09.2010 21:36:55

  Dobý den je mi 17 let na penisu se mi pred nekolika lety obevila kolem žaludu male tečky spíše pod žaludem bylo to strašne dávno a nepřišlo mi to duležité když jsem byl na ppreventivních kontrolách doktorka mi tyto partie zkoumala co mám dělat a je to urgentní ???je to zhruba 5 let

 • opar genitálii lenka 09.04.2010 17:18:27

  nadměrná zátěž fyzická i psychická

 • v bazénu Alice 19.08.2009 14:44:00

  Mohu se nakazit genitálním oparem i v bazénu? Kamarádka s tímto problémem navštěvuje veřejná koupaliště a chce přijít i k nám domů do bazénu,mám ale strach z nakažení, návštěvě se vyhýbám.

 • očkování pavla 05.02.2009 12:36:55

  A platí na to nějaké očkování?

  • Re: očkování Eva 31.07.2009 12:45:40

   Očkování na to není, to je v tobě celý život, je jen vakcína, kterou bohužel! u nás asi nikdo nedělá!!! v jiných zemí to dělají normálně

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Poradna na téma Opar

Diskuze na téma Opar

 • Vi 07.04.2014 22:04 herpes virus a myelitida

  Mě pomohl cca před 7 roky injekční přípravek podávanýdo předloktí. lék byl určený na zvýšení…

 • Zdenka 19.08.2015 10:08 herpes virus a myelitida

  pásový opar mám od 20 let střídavě,po letech,ale poslední roky pomalu každý měsíc,vždycky mi ho…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku